Siparişimi nasıl iptal edebilirim?
Aynı gün içerisinde hizmetin ifası başlamadan önce aşağıdaki adımları takip ederek iade edebilirsiniz.
· 1. www.kobidanismanlik.com.tr ana sayfasının altında yer alan “İletişim” linkini seçin.
· 2. Ad & Soyad ve iletişim bilgisi alanlarını doldurun.
· 3. “Mesajınız” alanına iptal ile ilgili açıklama içeren bir metin yazarak gönder linkini tıklayın.
Mesajınız bize ulaştığında, o gün içerisinde siparişinizin iptali gerçekleşecek ve konuyla ilgili size geri dönüş yapılacaktır.

Veya müşteri hizmetlerimizi arayarak İade Kabul Formunu talep edip imzalayarak iade talep edebilirsiniz. Tel: 0312 230 0 852

Ancak aynı gün içerisinde onayınızla birlikte hizmetin ifası başlamışsa cayma hakkınız bulunmamaktadır.
Satın aldığım hizmeti iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?
Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinin 15/ğ-h maddeleri gereği, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya hizmetin ifası başladıktan sonraki süreçte cayma hakkı bulunmamaktadır. Yine aynı yönetmeliğin 11/3. Maddesine göre –dijital- sesli iletişim yoluyla yapılan satışlarda, müşteri iade dilekçesi formunu en geç hizmet ifasına kadar göndermek zorundadır.

Kobi Danışmanlık-Yaşar MISTAK, müşteri memnuniyetini ve hizmet kalitesini birinci planda tutup önemsediği için müşteri memnuniyeti açısından aşağıdaki şartlarda iade etme hakkına sahiptir.

Projenin Yatırımcı, girişimci tarafından vazgeçilmesi halinde; projenin idareye tesliminden önce ise sadece proje yazım ön bedeli Yatırımcı, girişimci tarafından Danışman firmaya ödenir, ödenmişse iade edilmez. Projenin İdare tarafından kabul şeklindeki onayından sonra Yatırımcı, girişimci tarafından vazgeçilmesi halinde de protokolün tüm hükümleri uygulanır. Yani Projenin idarece onaylanmasını takiben 6. Maddede belirtilen sözleşme bedelinin % 60’ı yatırımcı, girişimci tarafından Danışman Firma ya ödenir. Girişimci, yatırımcı kendi başına danışman firmadan hariç vaz geçilen proje konusundan yararlanmak için kuruma daha sonra başvuru yaptığında ise proje yazım ön bedeli hariç toplam sözleşme bedelinin %40 lık kısmını da danışman firmaya öder.
Proje yazım ön bedeli ücreti proje hakkında yatırımcıya, girişimciye, yatırım konusu ve KOSGEB, Ticaret Bakanlığı vb. gibi destekler hakkında bilgi verme, proje hazırlama ve proje yazılım ön bedeli olarak sözleşme aşamasında alınmaktadır. Bu ücret her ne sebeple olursa olsun geri iade edilmeyecektir. Hazırlanıp ilgili kur uma teslim edilen projenin destek almaya hak kazanması durumunda, sözleşme bedelinin tamamı Yatırımcı, girişimci tarafından danışman firmaya destek onaylandığı gün den itibaren 7 iş günü içinde ödenecektir.
Proje yazım ön bedeli alınacak hizmete göre farklılık göstermektedir. Seçilen hizmet belirlendikten sonra proje yazım ön bedeli hakkında bilgi verilecektir.

Danışmanlık hizmet paketlerimiz 12 aylık bir süreci kapsadığından ve 12 aylık bir taahhüt karşılığında bir paket ücreti sunulduğundan, hizmet süresi dolmadan iade talebi olması durumunda yani taahhüdün müşteri tarafından bozulması halinde, cayma bedelleri ve o zamana kadar verilen hizmet-işlem ücretleri kesilerek veya tahsilatı için fatura edilerek iade verilebilir.

Buna göre aşağıdaki şekilde faturalandırılır veya iade edilecek tutardan kesinti yapılır:

– Telefon, santral, müşteri hizmetleri ve veri tabanı ücreti: %5
– Banka ve Kredi Kuruluşları İşlem ve Komisyon Bedeli: %10
– Kobi Uzmanı görüşme seansı saatlik ücreti: 3500TL
– KDV: %20
– Kurumlar Vergisi: %25
– Damga Vergisi: %5
– Vergi Mükellefleri ise iade faturası kesmesi zorunludur.

Bu şartlarda İade Kabul Formunu imzalayarak tarafımıza göndermeniz durumunda iade işlemi sağlanacaktır.

Satın aldığım “Devlet Hibe Teşvik ve Destekleri” danışmanlık hizmetini iptal edebilir miyim?

Tele-Danışmanlık hizmetleri, Müşteri’ye elektronik ortamda anında ifa edilen bir hizmet olup, niteliği gereği Müşteri’ye iadesi mümkün değildir. Ayrıca Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik’in 11 ve 15 maddeleri uyarınca da Müşteri’nin cayma hakkı bulunmamaktadır.
Her türlü telefon, ses, video, e-mail ve bilgisayar kayıtları delil niteliğindedir.
Hizmet/Yazılım/Donanım İade Adresi:
Korkutreis Mah. Atatürk Bulvarı No:46/42 Çankaya/ANKARA
İade edilen hizmetin tarafımıza ulaşmasıyla birlikte, hizmetin iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, iade süreci başlatılır. İade hizmet bedeli, iade ettiğiniz hizmet depoya ulaştığı andan itibaren, hizmetin iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra 10 gün içinde hizmetin iade tutarı tarafımızdan bankanıza yatırılır. Bankanıza bağlı olarak 10 iş günü içerisinde de hizmet bedeli “artı bakiye” olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve kobidanismanlik.com.tr’nin bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.
Satın aldığım hizmet kusurlu ise ne yapmam gerekiyor?
Satın aldığınız hizmetin kusurlu çıkması halinde, aldığınız hizmeti teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz.
Bu tür bir durumla karşılaşmanız halinde yukarıdaki adımları izleyerek hizmeti tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Şikâyetiniz tedarikçi firmalara iletilerek inceleme süreci başlatılır. Hizmette kullanımdan doğan bir kusur yoksa hizmet bedeli tarafınıza geri ödenir.
İade kapsamı dışındaki hizmetler nelerdir?
Danışmanlık Hizmetleri, Sigorta Poliçeleri ve Tek kullanımlık hizmetler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan hizmetlerin iadesi kabul edilmemektedir.
İade etme süresi kaç gündür?
Tüketici Kanunu’nda yer alan ‘Sebep Göstermeden Cayma Hakkı’ sadece hizmeti teslim aldığınız günü takip eden ilk 14 iş gününü içermektedir. hizmetteki herhangi bir kusurdan kaynaklanan iadelerde ise bu süre 30 gündür. Hizmet satışlarında, hizmetin ifası başlamadan önceki 14 gün içinde iade edilir, şayet onayınızla birlikte hizmetin ifası başlamışsa cayma hakkınız bulunmamaktadır.
İade işlemlerinde kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?
İade talebiyle kobidanismanlik.com.tr’ye gönderdiğiniz tüm hizmetlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Bunun için iade esnasında anlaşmalı kargo şirketimize hizmeti “Karşı Ödemeli” olarak teslim etmeniz yeterlidir.
Satın aldığım hizmeti iade ettim, indirim kuponum iade olur mu?
İade edilen siparişlerinizde kullanmış olduğunuz indirim kuponlarınız, iadenizin bize ulaşmasından ve onaylanmasının ardından hesabınıza tekrar yüklenecektir.
İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansıyor?
İade hizmet bedelleriniz iadenizin bize ulaşmasından ve onaylanmasının ardından 10 gün içinde bankanıza aktarılır. Bankanıza bağlı olarak 10 iş günü içerisinde de, hizmet bedeli “artı bakiye” olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve kobidanismanlik.com.tr’nin bankanızın süreçlerine müdahale etme hakkı yoktur.

Kaynaklar:

6502 Sayılı Tüketicinin Koruması Hakkında Kanun
29188 Sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği