Hibe ve Teşvikleri Nasıl Alırım?

Hibe ya da faizsiz kredileri alabilmek için ne yapmalıyım?

Devlet Hibelerini ve Faizsiz Kredileri Nasıl Alabilirim?

Girişimciler, işletmeler ve Kobiler için, başarılı bir iş kurmak oldukça zorlu bir süreç olabilir. Kontrol edilmesi gereken birçok faktör olmasının yanı sıra, devletin sunmuş olduğu birçok hibe ve faizsiz kredi seçeneği de mevcut. Buradaki sorun, bu sürecin oldukça karmaşık olmasıdır. Kobi Danışmanlık olarak size, devlet hibelerini ve faizsiz kredileri nasıl alabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz ve bu sayede bu fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacağız.

Araştırmaya Başlayın:
Öncelikle, sizin işletme veya girişiminizle uyumlu olan devlet hibeleri ve faizsiz krediler hakkında araştırma yapmanız gerekiyor. Bu araştırmayı yaparken, devlet destekleri hakkında bilgi veren mevcut kaynaklardan yararlanmanızı öneririz. Ayrıca, hibe koşullarını ve başvuru sürecini incelemenizde fayda var.

Başvuru Sürecinde Profesyonel Yardım İsteyin:
Devlet Hibeleri ve faizsiz kredileri almak oldukça zor bir süreç olabilir. Ancak, birçok kuruluş ve girişimcilik merkezleri, bu konuda size yardımcı olabilir. Bu durum zaten birçok özel şirketin de bu alanda uzmanlaşarak hizmet verdikleri anlamına gelir. Örneğin, Kobi Danışmanlık, KobiAsistans, KobiFon, Kobi Hibe Teşvik Merkezi gibi birçok kuruluş girişimci ve Kobilere rehberlik ve danışmanlık sunmaktadır.

Başvuru Sürecinde Doğru ve Etkili bir Plan Hazırlamaya Özen Gösterin:
Başvuru sürecinde, devlet kurumları tarafından hazırlanan planlara sadık kalmanız önemlidir. Ancak, söz konusu planı oluştururken, alternatif bir planda hazırlayarak, hedefinize ulaşmanız için olası engelleri de düşünmeyi unutmayın. Proje ve iş modellerinin kurum tarafından istenen formatta olması çok önemlidir. Bu prosedürlere dikkat etmeniz başarı oranınızı etkiler.

Ağırlıklı olarak Dijital Dünyayı Kullanın:
Başvuru süreci oldukça karmaşık ve uzun bir süreç olabilir. Bu nedenle, internet gibi dijital araçları kullanarak hem başvuru sürecinde, hem de doğru teşvik arayışında oldukça kullanışlı bir kaynak olacaktır. Başvuruların ve veri tabanı kayıtlarının online yapıldığını düşünürsek kullanacağımız dijital enstrümanları da iyi bilmemiz gerekir.

İşletmenize En Uygun Destekleri Seçin:
Devlet destekleri söz konusu olduğunda, farklı kriterlere göre birçok farklı destek sunulmaktadır. Bu nedenle, işletmeniz veya girişiminiz için en uygun destekleri belirlemeniz gerekir. Bu konuda faaliyet kodunuz ve alt faaliyet kodları önemlidir. İşletmenizin mali ve sermaye yapısı, nakit akışı ve bilançoları alabileceğiniz birçok destek ve kredi için büyük önem arz eder.

Kobi Danışmanlık İle Çalışın Olmazsa Mutlaka Kobi Danışmanlık’a Danışın:
Yukarıda bahsettiğimiz beş adımdan herhangi birine uymak, devlet hibeleri ve faizsiz kredileri kullanmanızda önemli birçok açıdan yardımcı olabilir. Bu, sadece mevcut fırsatları keşfetmekle kalmayacak, aynı zamanda işletmeniz veya girişiminiz için en uygun teşvikleri seçmenizde de yardımcı olacaktır. Bu nedenle, en iyi teşvikleri bulmak için belirtilen beş adımı ve diğer kaynakları kullanması, yatırım yapan tüm girişimciler ve işletmeler için oldukça faydalı olacaktır.

Kobi Danışmanlık uzman ekibi sizi her zaman olduğu gibi doğru desteklerle buluşturur. İş Analizi, İş Planı, Teşvik Analizi ve sayısız yüzlerce destekler için siz de hemen bugün bir uzmanımızla görüşün.

 

 

Bir yanıt yazın